Інклюзивно - ресурсний центр
Звіт про програму розвитку інклюзивної освіти в Іллінецькій міській територіальній громаді на 2022-2024 роки за 2023 рік.
Мета Програми – реалізація державної політики щодо формування нової філософії ставлення до осіб із особливостями психофізичного розвитку, забезпечення їх конституційних прав та державних гарантій на здобуття якісної освіти в громаді.
Робота ІРЦ спрямована на забезпечення права дітей з ООП на здобуття дошкільної та загальної середньої освіти, в тому числі у професійних (професійно-технічних) закладах освіти, шляхом проведення комплексної психолого-педагогічної оцінки розвитку дитини з особливими освітніми потребами, надання їм психолого-педагогічних, корекційно-розвиткових послуг та забезпечення їх системного кваліфікованого супроводу.
Штатний розпис центру затверджений у кількості 7 одиниць, з них 6 одиниць педагогічні працівники. У центрі працюють психолог, логопед, дефектолог та реабілітолог. Оплата праці працівників здійснюється за рахунок освітньої субвенції. Заробітна плата з нарахуваннями для педагогічних працівників ІРЦ за 2023 рік використано 1 393 559 грн. Залишок освітньої субвенції станом на 01.01.2024 року склала 158 840,65 тис. грн.(виник за рахунок вільної вакансії фахівця).
Забезпечення діяльності інклюзивно-ресурсних центрів за рахунок коштів місцевого бюджету» використано коштів - 147,2 тис. грн, з них:
60 988 грн. – заробітна плата та нарахування.
48 445, 7 грн. інші видатки (придбання обладнання – принтер, придбання матеріалів – 19234,7, оплата послуг – 15443,06, інші – 1268.)
37 759 грн. - оплата комунальних послуг та енергоносіїв.
На обліку в інклюзивному центрі перебуває 34 дітей з особливими освітніми потребами, з них 22 дітей навчаються у закладах загальної середньої освіти та 12 дітей у закладах дошкільної освіти.
За період 2023 року 21 дитина пройшла комплексну психолого-педагогічну оцінку розвитку та виявлено особливі освітні потреби.
6 дітям надаються корекційно-розвиткові заняття працівниками ІРЦ.
28 дітям з ООП надаються корекційно-розвиткові послуги на місцях у школах, закладах дошкільної освіти. З корекційними педагогами підписано цивільно-правові угоди. Фінансування відбувається з освітньої субвенції. За 2023 рік використано на заробітну плату 210 523, 02 грн., на придбання предметів та матеріалів 21 907,00 грн.
Фахівці ІРЦ взаємодіють з педагогічними працівниками закладів дошкільної та загальної середньої освіти з метою раннього виявлення та надання своєчасної психолого-педагогічної допомоги дітям з особливими освітніми потребами, підвищення фахової майстерності шляхом проведення засідань за круглим столом, майстер-класів та тренінгів.
Фахівці центру беруть участь у засіданнях команд психолого-педагогічного супроводу у ЗЗСО та ЗДО.
Надають рекомендації асистентам вчителів/вихователям щодо розроблення індивідуальної програми розвитку дитини, яка переглядається двічі на рік, рекомендації щодо підбору корекційних програм для кожної дитини індивідуально, щодо психолого-педагогічного супроводу дітей з ООП.
Працівники центру консультують батьків дітей з ООП щодо особливостей їх розвитку.
Надзвичайно важливим є саме раннє виявлення особливостей розвитку дитини. Оскільки чим раніше виявлені проблеми, тим більше шансів має дитина на кращий розвиток та адаптацію в суспільстві.
Дякую за увагу!