(Не) Дитячі історії
27 січня вся світова спільнота вшановує пам’ять жертв Голокосту.
Саме цього дня 1945 року військами Першого Українського фронту було визволено в’язнів концтабору Аушвіц-Біркенау, яким вдалося уникнути газових камер та крематоріїв. На вшанування цієї події Генеральною Асамблеєю Організації Об’єднаних Націй, 1 листопада 2005 року встановлено Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту, який в Україні відзначається з 2006 року.
Головна мета міжнародного дня пам'яті жертв Голокосту – вшанування євреїв-жертв нацистського режиму. Однак є в нього і ширше значення – шанування пам'яті жертв геноцидів за расовою та релігійною ознакою у принципі.
Цю тему сьогодні обговорювали у Центрі активності громадян під час презентації проєкту-виставки «(Не) Дитячі історії», до Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту, організатором, якої є вчителька історії Бабинського ліцею Оксана Карпина.
Дана виставка ілюструє проблеми ксенофобії та дискримінації через призму особистих історій дітей, дитинство, яких пройшло в часи Другої світової війни.
Страшне і нелюдське явище, яке відбувалося в період 1933-1945-х років і що отримало назву - Голокост, що призвело до умисного винищення практично однієї третини євреїв, а також незліченної кількості представників інших нацменшин, породжене ненавистю і фанатизмом, затятим расизмом і принизливими забобонами - НЕ ПОВИННО ПОВТОРИТИСЯ!
Відвідувачами виставки сьогодні стали учні 10-11 класів Бабинського ліцею, Іллінецьких ліцеїв №1, №2, №3. В ролі екскурсоводів виступили проєкту «(Не) Дитячі історії» виступили учні Бабинського ліцею.
Запрошуємо усіх бажаючих відвідати виставку «(Не) Дитячі історії», що діятиме в Центрі активності громадян з 25 січня по 2 лютого.