A A A K K K
людям з порушенням зору
Управління освіти Іллінецької міської ради

Навчання під час війни

Дата: 20.10.2022 13:56
Кількість переглядів: 47

Хто відповідальний за безпеку дітей у школі: загальні положення


Під час перебування дітей у закладі освіти відповідальність за життя та здоров’я дітей покладається на керівника та інших працівників закладу освіти.

Згідно з «Положенням про організацію роботи з охорони праці та безпеки життєдіяльності учасників освітнього процесу в установах і закладах освіти», затвердженим наказом Міністерства освіти і науки України № 1669 від 26.12.2017 року: «Керівник закладу освіти є відповідальним за створення безпечних умов освітнього процесу згідно із законодавством про охорону праці, цим Положенням; не дозволяє проведення освітнього процесу за наявності шкідливих та небезпечних умов»; «викладач, учитель, класовод, куратор групи, класний керівник, вихователь є відповідальним за збереження життя і здоров’я.



Чи можуть батьків змусити написати заяву про те, що вони беруть на себе відповідальність за дітей під час навчання офлайн?

Якщо це так, значить педагогічні працівники відповідної школи не виконують перший свій обов’язок, що передбачений у частині 3 статті 22 Закону про ПЗСО – «дотримуватися принципів дитиноцентризму та педагогіки партнерства у відносинах з учнями та їхніми батьками».

Батьки не мають писати жодних заяв про те, що вони беруть на себе відповідальність за збереження життя і здоров’я своїх дітей, адже вони і так згідно із законодавством за це відповідають. Але питання ще й в тому, чи ми зберігаємо якусь «доброчесність» самі перед собою та у спілкуванні батьків і адміністрації школи. Адже, людина може нести відповідальність за щось/когось, якщо вона здатна контролювати все, що відбувається навколо цього «щось/когось». Чи здатні батьки, перебуваючи на роботі, контролювати своїх дітей, які перебувають у школі. Звичайно, ні. Але дітей і їхню поведінку здатні контролювати спеціально навчені (до речі, за кошти платників податків) люди – педагогічні працівники. Тому, хочуть педагогічні працівники чи не хочуть нести відповідальність за збереження життя і здоров’я учнів/учениць, вони будуть нести таку відповідальність відповідно до законодавства (навіть, якщо змусять батьків підписувати якісь заяви).

 

Як ці положення видозмінюються під час війни? 

Якщо ж ми говоримо про ситуації, пов’язані з війною, то за шкоду, нанесену життю чи здоров’ю дитини ракетними обстрілами, має відповідати той, хто здійснював відповідні ракетні обстріли. Відповідальність же вчителів і батьків дитини буде обмежена їхніми реальними можливостями запобігти заподіянню такої шкоди.

 

Чи передбачена відповідальність за неналежне виконання цих обов’язків?

 

Кримінальним кодексом України передбачена відповідальність за неналежне виконання обов’язків щодо охорони життя та здоров’я дітей (стаття 137) та за ненадання допомоги особі, яка перебуває в небезпечному для життя стані (стаття 136). 


« повернутися

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень