Виїзний семінар – практикум
17 червня 2021р. на базі Жорнищенської загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів комунальним закладом «Центр професійного розвитку педагогічних працівників» Іллінецької міської ради було проведено виїзний семінар професійних спільнот учителів історії , української мови й літератури.
Учасників семінару гостинно зустріли директор школи Михайло Старовірець та завуч Лариса Притула. М.Старовірець провів екскурсію залом історії школи та шкільним музеєм.
Досвідом участі в конкурсах та проєктах поділилися учителі історії. Сергій Дудюк, учитель НВК «Згальноосвітня школа І – ІІІ ступенів – гімназія №2», презентував роботу, яка була представлена на обласному конкурсі «Вінниччина: славетні та визначні сторінки минулого» та посіла ІІ місце у номінації «Історичне минуле краю у новий час (до початку Першої світової війни)». Герой історичного дослідження – директор Іллінецького цукрового заводу в 1900-1914 роках, інженер, архітектор, фотограф-аматор Стефан Володимирович Островський. Робота є прикладом досліджень з історії рідного краю.
Учитель історії НВК «Згальноосвітня школа І – ІІІ ступенів – гімназія №2» Володимир Орел розповів про участь у проєкті «Вивчай та розрізняй: інфо-медійна грамотність», що реалізовується міжнародною організацією IREX (Радою міжнародних досліджень та обмінів) у партнерстві з Міністерством освіти і науки України та МБФ «Академія української преси», за підтримки Державного департаменту США та Міністерства закордонних справ та справ співдружності націй Великої Британії. Проєкт передбачає навчання учителів інтерактивним методикам викладання інфо-медійної грамотності, ознайомлення із онлайн інструментами, які можна використовувати на уроках, а також презентацію спеціально-розроблених навчальних матеріалів для наступних предметів: історія України та всесвітня історія (8-9 клас), українська мова та література (8-9 клас), та мистецтво (9 клас).
Своєю історією успіху в міжнародному конкурсі шкільних проєктів з усної історії поділилася учителька Паріївської філії Іллінецької загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів №1 Оксана Дядик. У числі інших призерів – фіналістів вона відвідала Чехію, де відбувалася церемонія нагородження.
Закінчився семінар виїзним практикумом. Учасники оглянули старовинні поховання, які буквально почали «виростати» із землі останніми роками. За допомогою посібника, подарованого міжнародною організацією з охорони єврейських кладовищ, спробували визначити вік поховань. На одному з них вдалося розшифрувати дату – 1759 рік!
Наступна зустріч професійної спільноти відбудеться напередодні нового навчального року.